sâmbătă, 26 aprilie 2008

UTA-UNIREA URZICENI 1-2
Petrescu: "Nu meritam sã cîştigăm"

Unirea Urziceni reprezintă, cu siguranţă, surpriza plăcută a acestui sezon. Puţină lume s-ar fi aşteptat ca elevii antrenaţi de Dan Petrescu să obţină o clasare în primele patru locuri şi să ajungă în finala Cupei. Cu toate acestea, la Arad, Urziceniul nu a părut o echipă valoroasă, fiind lipsiţi de motivaţie. "A fost un meci slab, între două formaţii care cred că nu ar fi meritat niciuna să cîştige meciul. Noi ne-am îndeplinit obiectivul, UTA nu şi cred că de aceea partida a fost astfel lipsită de miză" a declarat Dan Petrescu la finalul meciului.

Mai buni ca UTA
Unirea Urziceni a cîştigat cu 2-1 pe terenul UTA-ei, o echipă deja retrogradată, după o partidă în care toate golurile s-au marcat în prima repriză. Brandan a deschis scorul în minutul 22, iar UTA a egalat prin Hidişan, dintr-o lovitură liberă, în minutul 43. Mara a adus victoria pentru Unirea, după ce a transformat un penalty, în prelungirile primei reprize.