marți, 15 iulie 2008

Unirea Urziceni-Celtic Glasgow 2-2
Egal cu campioana Scoţiei
Echipa antrenatã de Dan Petrescu, Unirea Urziceni, a terminat la egalitate cea de-a treia partidã de verificare disputatã în Scoţia. Ialomiţenii au remizat, scor 2-2, la pauzã 2-0, cu formaţia Celtic Glasgow, campioana ediţiei trecute în Scoţia, golurile ialomiţenilor fiind marcate de Hartley (’27-autogol) şi Mehmedovic (’44). Unirea a început în urmãtorul 11: D. Tudor-E. Nicu, Galamaz, Mehmedovic, Brandan-Mara, Pãdureţu, I. Apostol, Frunzã-Onofraş, Dãnãlache, iar dupã pauzã antrenorul Dan Petrescu a rulat tot lotul.
Urmãtoarea partidã test a elevilor lui Dan Petrescu se va desfãşura joi, 17 iulie, cînd Unirea Urziceni va întîlni pe divizionara secundã St. Johnstone, de la ora 15,00, ora României. Iniţial, ultimul joc amical era programat vineri, 18 iulie, în compania divizionarei secunde Dunfermline.