joi, 19 iunie 2008

Victorie în primul amical
În primul amical al verii, formaţia antrenată de Dan Petrescu, Unirea Urziceni, a învins Înfrăţirea Harman (Liga a IV-a Braşov) cu scorul de 4-0 (2-0). Partida s-a disputat ieri, pe Stadionul „Carpaţi“ din Braşov. Pentru ialomiţeni au marcat: Frunză (20), Mara (44), Aldea (49) şi Dănălache (56). Următoarea partidă de verificare pentru Unirea se va desfăşura sîmbătă, tot la Braşov, împotriva formaţiei Gloria Buzău. Pentru a limita proporţiile scorului în repriza secundă, portarul Unirii, Cătălin Grigore a apărat poarta echipei din Harman. Echipa de start a Unirii Urziceni: Arlauskis - Balint, Negru, Brandan, Bordeanu- Mara, Ricardo, Todoran, Frunză - Daniel Stan, Bilaşco. După pauză, Dan Petrescu a rulat tot lotul.