joi, 5 martie 2009

Victorie la scor cu Juventus Bucureşti

Ialomiţenii s-au impus, miercuri seară, în nocturnă, cu scorul final de 5-1, la pauză 3-0, în faţa echipei de liga a treia Juventus Bucureşti, într-un meci amical jucat pe stadionul „Tineretului“. Golurile formaţiei din Urziceni au fost marcate de Pădureţu (’22-penalty), Bălan (’23), Dănălache (’38), Onofraş (’77) şi Bilaşco (’84). Antrenorul Dan Petrescu a început acest meci cu următoarea formulă: Tudor-S. Rădoi, Galamaz, Mehmedovic, Brandan-Pădureţu, Ricardo, Apostol, Varga-Rusescu, Bilaşco. În repriza secundă antrenorul ialomiţenilor a rulat tot lotul avut la dispoziţie. Au jucat inclusiv Dan Matei (revenit după 8 luni de inactivitate, după ce s-a accidentat într-un cantonament din Austria) şi Onofraş (revenit după o pauză de 3 luni). Partea secundă a acestui meci a consemnat şi debutul pentru Unirea Urziceni al lui Bîrlădeanu, jucător împrumutat de la Dunărea Galaţi pînă în vară.